Przejdź do głównej sekcji

Maria Młotkowska

Maria  Młotkowska
Imię i nazwisko

Maria Młotkowska

Uprawnienia
r. pr.
Narodowość

Polska

Język
  • Angielski
Dziedziny
  • Nieruchomości
  • Prawo administracyjne
  • Prawo cywilne i umowy cywilne
  • Projekty infrastrukturalne
Rok urodzenia

1980

Miejscowość

Warszawa

Kraj

Polska

Kariera

Radczyni prawna z kilkunastoletnim doświadczeniem w administracji publicznej, mediatorka, wykładowczyni, prelegentka licznych ogólnopolskich konferencji naukowych. Specjalizuje się w obsłudze prawnej podmiotów sektora publicznego i zarządzaniu w administracji publicznej, prawie administracyjnym oraz prawie finansów publicznych.

W latach 2013-2022 Dyrektorka Biura Prawnego Urzędu m.st. Warszawy, zarządzała 80-osobowym zespołem osób w tym ponad 60 wykwalifikowanych prawników. Odpowiadała za pomoc prawną przy największych projektach inwestycyjnych i społecznych realizowanych w m.st. Warszawie oraz za największe postępowania procesowe z udziałem m.st. Warszawy.

Obecnie kieruje zespołem prawnym w Zarządzie Terenów Publicznych m.st. Warszawy, zasiada w organie nadzoru właścicielskiego spółki komunalnej oraz prowadzi własną kancelarię prawną. Członkini komisji wykonywania zawodu przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Prowadzi mediacje jako wykwalifikowana mediatorka z listy Sądu Polubownego Prokuratorii Generalnej Rzeczpospolitej Polskiej, Komisji Nadzoru Finansowego i Konfederacji Lewiatan. Jest autorką licznych publikacji o tematyce prawniczej. Prowadzi wykłady i szkolenia.

W 2019 r. otrzymała tytuł Ambasadora Mediacji przyznany przez Krajową Radę Radców Prawnych.

W  2022 r. została laureatką rankingu Forbes Women Polska oraz Fundacji Women in Law w ramach listy 25 najlepszych prawniczek w biznesie.

Publikacje

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy. Komentarz (C.H. Beck, współautorstwo).

Radca prawny w administracji – broszura wydana przez OIRP Warszawa.

Publikacje m.in. z zakresu mediacji w czasopismach branżowych samorządu terytorialnego.