Przejdź do głównej sekcji

Finał konkursu

Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej wraz z Instytutem Europejskich Studiów Prawniczych w Osnabrück, organizatorzy konkursu arbitrażowego Draft Common Frame of Reference, Warsaw International Arbitration Moot, z przyjemnością informują, że do etapu ustnego zakwalifikowały się drużyny z:

• CENTRAL EUROPEAN UNIVERSITY
(Dmytro Galagan, Nino Jajanidze, Erik Kotlárik, Patricia Živković)

• EÖTVÖS LORÁND UNIVERSITY
(Zoltán Bánki, Gábor Czájder)

• JAGIELLONIAN UNIVERSITY IN KRAKÓW
(Arkadiusz Czekaj, Remigiusz Blicharski, Łukasz Goryczka, Karolina Janus, Anna Kaszowska)

• KOZMINSKI UNIVERSITY
(Iwo Franaszczyk, Michał Mejer, Marta Olbryś, Sara Synowiec)

• NICOLAUS COPERNICUS UNIVERSITY IN TORUŃ
(Konrad Gortad, Kamila Lipecka, Szymon Sakowski)

• UNIVERSITY OF BAYREUTH
(Necati Kurt, Cyra Ossenkopp, Amelie Volkert, Benjamin Weigel, Benedikt Weiss)

• UNIVERSITY OF MAASTRICHT
(Luca Bucken, Kate Surala, Jurgen van Heertum, Merle Temme, Jasmine Styles, Olav De Wit)

• UNIVERSITY OF PRISHTINA
(Arnis Dumani, Kaltrina Lokaj, Valdrin Dervishaj, Vjosa Pllana)

Każde memorandum zostało ocenione przez niezależny i bezstronny Zespół Orzekający składający się z trzech arbitrów. Zgodnie z Regulaminem Konkursu do etapu ustnego przechodzi osiem drużyn, których prace pisemne zdobyły najwyższą ilość punktów.

Gratulujemy wszystkim studentom, którzy przystąpili do konkursu, włożyli trud w analizę sprawy i przygotowanie prac pisemnych. Mamy nadzieję, że zdobyli nową wiedzę i doświadczenia. Tym, którym nie udało się dostać do etapu ustnego dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, wierzymy, że wówczas będziemy mogli spotkać się podczas finału.

Finałową ósemkę zapraszamy do etapu ustnego, który odbędzie się w siedzibie Sądu Arbitrażowego przy KIG w Warszawie. Spotkanie rozpoczniemy w dniu 10 grudnia 2014 r. przyjęciem powitalnym połączonym z rejestracją drużyn. Etap ustny konkursu, w którym drużyny zaprezentują swoje stanowiska procesowe przed Zespołem Orzekającym odbędzie się w dniach 11-12 grudnia 2014 r.

Finał, który odbędzie się w dniu 12 grudnia 2014 r. będzie otwarty dla publiczności. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim drużynom i życzymy dalszych sukcesów.