Przejdź do głównej sekcji

Aktualny Biuletyn Arbitrażowy

Z przyjemnością oddajemy do Państwa rąk kolejny numer „Biuletynu Arbitrażowego Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej”.

W numerze 28. „Biuletynu” powracamy do tradycji publikowania na jego łamach orzecznictwa Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej (SA KIG). Wskrzeszając publikowanie przez SA KIG orzecznictwa Zespołów Orzekających działających pod jego auspicjami, zamieszczamy niezwykle interesujący wyrok z dnia 5 lipca 2021 r., któremu towarzyszyło zdanie odrębne.

Ponadto w aktualnym numerze „Biuletynu” znajdą Państwo artykuł Agaty Zwolankiewicz, LL.M., byłej Research Fellow w Columbia Center on Sustainable Investment. Artykuł jest owocem jej pobytu w Columbia Center on Sustainable Investment i poświęcony jest alternatywnym względem arbitrażu inwestycyjnego metodom rozwiązywania sporów inwestor–państwo.

Korzystając z okazji, Redakcja „Biuletynu” życzy Państwu dobrych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Niech będą to święta niosące wyciszenie i odpoczynek, niech nowy rok będzie pełen optymizmu i szczęścia!

Biuletyn Arbitrażowy nr 28
Plik pdf|629,24 KB|Pobierz