Przejdź do głównej sekcji

Christopher Chinn

Christopher Chinn
Imię i nazwisko

Christopher Chinn

Uprawnienia
Avocat à la Cour
Narodowość

Stany Zjednoczone

Język
 • Angielski
 • Francuski
 • Polski
Dziedziny
 • Fuzje i przejęcia
 • Międzynarodowy arbitraż inwestycyjny
 • Nieruchomości
 • Nowe technologie
 • Prawo budowlane
 • Prawo cywilne i umowy cywilne
 • Prawo handlowe i umowy handlowe
 • Prawo handlowe międzynarodowe i międzynarodowe kontrakty handlowe
 • Prawo spółek
 • Prawo własności intelektualnej
 • Projekty infrastrukturalne
 • Umowy dystrybucyjne i franchising
Rok urodzenia

1977

Miejscowość

Paryż

Kraj

Francja

Kariera

Chinn jest prawnikiem w sporach niezależnych międzynarodowych i  handlowych z siedzibą w Paryżu we Francji. Pełnił funkcję doradcy prawnego w międzynarodowych arbitrażach zarządzanych przez lub zgodnie z zasadami Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego ICC, Regionalnego Centrum Międzynarodowego Arbitrażu Handlowego w Kairze (CRCICA) ), Singapore International Arbitration Centre (SIAC), London Maritime Arbitrators Association (LMAA), Komisja Narodów Zjednoczonych ds. Międzynarodowego Prawa Handlowego (UNCITRAL) oraz Międzynarodowe Centrum Rozstrzygania Sporów Inwestycyjnych (ICSID). Klienci arbitrażowi uwzględnili: państwo Afryki Zachodniej w postępowaniu arbitrażowym LMAA przeciwko swojemu partnerowi joint venture; kanadyjski wykonawca w arbitrażu ICC przeciwko północnoafrykańskiej spółce państwowej w związku z rozwiązaniem umowy opartej na FIDIC; firma technologiczna z Bliskiego Wschodu w sporze partnerskim w arbitrażu SIAC z siedzibą w Singapurze przeciwko azjatyckiemu konglomeratowi; firma zajmująca się gościnnością w Afryce Zachodniej w postępowaniu spornym FIDIC przeciwko kontrahentowi południowoafrykańskiemu w sprawie przełomowego projektu państwowego w Afryce Zachodniej; europejskie przedsiębiorstwo energii alternatywnej w sporze inwestycyjnym z państwem europejskim; arbiter ICSID / NAFTA w zbieżnej opinii dotyczącej międzynarodowej sytuacji prawnej inwestorów prywatnych w zakresie dochodzenia roszczeń na podstawie umów inwestycyjnych; brazylijski wykonawca w dużym i złożonym arbitrażu ICC przeciwko libijskiemu państwowemu podmiotowi w sprawie budowy studni wodnych na libijskiej pustyni. Niedawne kwestie sporne obejmowały zamknięcie międzynarodowych transakcji M&A zgodnie z prawem angielskim, udzielanie porad prawnych w Nowym Jorku w sprawie naruszenia umowy i windykacji długów oraz udzielanie porad w zakresie prawa francuskiego dotyczących ograniczenia odpowiedzialności. Pan Chinn jest zaangażowany w arbitraż międzynarodowy od 1999-2001, kiedy kształcił się w Coudert Brothers, wiodącej międzynarodowej kancelarii arbitrażowej w Paryżu. Szkolił się również w Shearman & Sterling w Paryżu. Pan Chinn pracował przez ponad czternaście lat jako adwokat w wiodących międzynarodowych firmach sądowych i arbitrażowych, w tym: Covington i Burling (Nowy Jork); Baker & McKenzie (Nowy Jork); Hafez (Paryż i Kair); i Mayer Brown (Paryż). Oprócz ojczystego języka angielskiego, pan Chinn mówi płynnie po francusku i po polsku. Pan Chinn urodził się i wychował w Honolulu na Hawajach, gdzie uczęszczał do szkoły Punahou. Studiował historię na Uniwersytecie Yale i uzyskał tytuł JD na University of Minnesota.

Publikacje

Alejandro Lopez Ortiz, Patricia Ugalde-Revilla i Christopher Chinn, „Rola sądów krajowych w arbitrażu ICSID. W konwencji ICSID po 50 latach: nierozstrzygnięte kwestie” (red. Crina Baltag, Kluwer 2017). 

Arthur Rovine i Christopher Chinn, „Równoważenie praw regulacyjnych państwa z prawem. Prawa jurysdykcyjne inwestora w międzynarodowym arbitrażu w nowych horyzontach międzynarodowego arbitrażu: zbiór esejów 132″  (Anton V. Asoskov, Alexander I. Muranov i Roman M. Khodykin red., Nauka Prawa 2015).