Przejdź do głównej sekcji

Webinarium: Wybór arbitrażu za granicą w Regulaminie SAKIG jako odpowiedź na sytuację w polskim sądownictwie. Korzyści, zagrożenia i kwestie praktyczne na przykładzie Niemiec

Data publikacji: 22 listopada 2021

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zapisów na webinarium: „Wybór arbitrażu za granicą w Regulaminie SAKIG jako odpowiedź na sytuację w polskim sądownictwie. Korzyści, zagrożenia i kwestie praktyczne na przykładzie Niemiec”, które odbędzie się 1 grudnia 2021 roku o godzinie 10:00.

Link do zapisów: http://bityl.pl/FZOtO

Moderator

Alicja Zielińska-Eisen jest adwokatem i Of-Counsel w międzynarodowej kancelarii Queritius.

Alicja na co dzień zajmuje się postępowaniami arbitrażowymi, zarówno jako pełnomocnik reprezentujący strony, sekretarz trybunału, jak również jako arbiter. Alicja łączy pracę w kancelarii z karierą akademicką pracując jako wykładowczyni i koordynatorka studiów LL.M. – International Dispute Resolution Master of Laws (LL.M.) – na Wydziale Prawa Uniwersytetu Humboldta w Berlinie.

Paneliści

Dr Wojciech Sadowski jest partnerem w kancelarii Queritius. Specjalizuje się w sporach międzynarodowych i transgranicznych i w tym zakresie występuje jako pełnomocnik oraz jako arbiter. Od wielu lat jest rozpoznawany przez wiodące rankingi jako jeden z rekomendowanych polskich praktyków w zakresie rozwiązywania sporów i arbitrażu międzynarodowego.

Karl Pörnbacher jest partnerem w Hogan Lovells i kieruje zespołem Arbitrażu Międzynarodowego w Niemczech. Przez ponad 20 lat występował jako arbiter i doradca w krajowych i międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych oraz innych alternatywnych metodach rozwiązywania sporów, w tym w mediacjach, ekspertyzach i postępowaniach sądowych. Karl jest członkiem Rady Doradczej DIS i VIAC, Prezesem Sądu Arbitrażowego przy Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Warszawie oraz członkiem Naukowej Rady Doradczej Monachijskiego Centrum Rozwiązywania Sporów przy Wydziale Prawa Uniwersytetu w Monachium oraz Centrum Rozwiązywania Sporów, Mediacji i Arbitrażu w Bayreuth. Jednym z głównych obszarów jego praktyki są spory z udziałem stron w Europie Środkowo-Wschodniej, na Kaukazie i w Azji Centralnej, w szczególności w dziedzinie energetyki, projektów i infrastruktury.

Ruszyły zapisy!