Przejdź do głównej sekcji

Maciej Jamka

maciej-jamka-2

Maciej Jamka

Adwokat, Partner Administracyjny warszawskiego biura K&L Gates. Jego praktyka koncentruje się na doradztwie w zakresie arbitrażu i sporów sądowych, w szczególności w odniesieniu do międzynarodowych i krajowych projektów infrastrukturalnych.

Reprezentował Rzeczpospolitą Polską w kilku arbitrażach inwestycyjnych (BIT) oraz wiodące koncerny międzynarodowe w sporach dotyczących inwestycji, zarówno przed sądami jak i w postępowaniach arbitrażowych. Jako pełnomocnik reprezentujący klientów w arbitrażach, brał udział w kilkudziesięciu postępowaniach prowadzonych zgodnie z zasadami ICC, ICSID, UNCITRAL, SCC, VIAC, SA KIG, SA Lewiatan. W ostatnich latach doradzał klientom w zakresie sporów dotyczących największych inwestycji energetycznych w kraju. Maciej Jamka jest często nominowany arbitrem w sprawach gospodarczych. Od roku 2013 Maciej Jamka jest Prezesem Narodowego Komitetu ICC w Polsce. Maciej jest członkiem założycielem Russian Arbitration Association i członkiem ICC Institute of World Business law.

Od ponad 10 lat jest wyróżniany w rankingach Legal500, Chambers Global i Chambers Europe w kategorii Rozwiązywanie Sporów. W rankingu Chambers Global uzyskał tytuł Most in Demand Arbitrator – Band 1.