Przejdź do głównej sekcji

Webinarium: Summary dismissal w postępowaniu arbitrażowym – perspektywa polska i międzynarodowa

Data publikacji: 21 lutego 2022

AFM below 40 zaprasza na webinarium poświęcone tematyce „summary dismissal w postępowaniu arbitrażowym – perspektywa polska i międzynarodowa”, które odbędzie się 10 marca 2022 roku o godz. 10:00.

Joanna Kolber opowie o aspektach arbitrażowo-praktycznych summary dismissal, natomiast dr Aleksandra Orzeł-Jakubowska przedstawi kompatybilność instytucji z wymaganiami polskiego KPC w kontekście postępowań post-arbitrażowych.

Prelegenci: 

Joanna Kolber jest partnerem w kancerlarii Strelia z siedzibą w Brukseli jako adwokat (advocaat) przy brukselskiej radzie adwokackiej. Zajmuje się międzynarodowym arbitrażem handlowym (dotychczas w postępowaniach ICC, CEPANI, NAI, ad hoc) jako arbiter i pełnomocnik stron, a wcześniej również jako sekretarz trybunałów arbitrażowych, w sprawach dotyczących różnych sektorów gospodarki. Joanna prowadzi także postępowania sądowymi przed belgijskimi sądami, pracując po angielsku, niderlandzku, francusku, niemiecku i polsku.

dr Aleksandra Orzeł-Jakubowska jest radcą prawnym w kancelarii White&Case w Warszawie oraz adiunktem w Katedrze Postępowania Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym jako pełnomocnik i sekretarz trybunałów arbitrażowych (dotychczas w postępowaniach ICC, SCC, VIAC, SA KIG, Lewiatan i ad hoc). Reprezentuje także polskich i zagranicznych przedsiębiorców w postępowaniach przed sądami powszechnymi. Jest autorką publikacji z zakresu arbitrażu, mediacji i procesu cywilnego.

Save the date_popr